אודות קונטיננטל

טכנולוגיית צמיגים

כי החלק המתקדם ביותר במכוניתך אינו נמצא תחת מכסה המנוע...

Staying safe
1

סוליה
החומר: גומי סינתטי וטבעי.

2

כיסוי שכבות חוטים שזורות ללא חיבור
החומר: ניילון משובץ ומשולב בתוך גומי

3

שכבות רצועות כבלי פלדה
החומר: מיתרי פלדה חזקים במיוחד.

4

שכבת מיתרי טקסטיל
החומר: ראיון או פוליאסטר (חומרים סינטטיים)

5

בטנה פנימית
החומר: גומי בוטיל

6

דופן צד
החומר: גומי טבעי

7

חיזוקי ליבה (ליציבות כיוונית)
החומר: ניילון, ארמיד (סיב סינטי)

8

קצה הליבה
החומר: גומי סינטטי

9

כבל ליבת חוט פלדה (מוודא התאמת הצמיג לחישוק/ג'נט)
החומר: חוט פלדה משובץ ומשולב בגומי

 

רק לעיתים רחוקות, נוטים להסתכל על צמיגי המכוניות כעל החלק המתקדם ביותר של הרכב. אבל בפועל ככה בדיוק צריך להסתכל עליהם. צמיגים מהווים את נקודת המגע היחידה שיש לכלי הרכב עם הדרך, ולכן הם חיוניים לבטיחות הנהיגה, לאיכותה ולחוויה המושגת ממנה. גם מבחינה טכנולוגית, צמיגים הם בין הרכיבים המתקדמים ביותר שיש מבין מכלולי ומערכות הרכב.

בשנת 1904 הייתה חברת קונטיננטל הראשונה בעולם שפיתחה צמיגי מכונית עם "טביעת רגל" – כלומר, צורה ייחודית מוטבעת. ארבע שנים לאחר מכן והיא הייתה הראשונה שהכניסה חישוק, הניתן להסרה, במכוניות תיור. החידושים להם אחראית החברה המשיכו גם בעשורים הבאים: ב-1943 היא הייתה החברה הגרמנית הראשונה שייצרה צמיגי טיובלס (ללא פנימית), וב-1960 השיקה את הסדרה הראשונה לייצור סדרתי של צמיגים עם רצועות.

החברה התפתחה באופן שאיפשר לה להמציא חידושים חשובים אחרים. בינהם, מסלול הניסויים "קונטידרום", אשר מהווה עד עצם היום הזה את אחד ממסלולי הניסוי המתקדמים בעולם ומוצר חדשני וחיוני לא פחות היה צמיג החורף הראשון שלא כלל בתוכו מסמרות.

צמיג ה-ContiEcoContact היה צמיג המכוניות הראשון שהוגדר כידידותי לסביבה. פיתוח זה הוא רק חלק מהצעדים שעושה החברה כולה למען פתרונות רכב אקולוגיים וכיום היא נמצאת בחזית תחום זה.

ב-2010 הציגה החברה את צמיגי החורף הראשונים אשר פותחו באופן בלעדי עבור נגררי משאיות. צמיגים אלה סייעו רבות לשיפור בטיחות הנהיגה בכבישים בחודשי החורף.

קונטיננטל, אם כן, נמצאת כבר יותר מ-140 שנה בחזית הפיתוח של טכנולוגיות צמיגים מתקדמות. גם היום, קונטיננטל ממשיכה לחפש ולפתח רעיונות מקוריים ופורצי דרך בתחומי הבטיחות. בכל צמיג המיוצר על ידי החברה, בכל מקום שהוא נמכר ובכל שימוש של כלי הרכב, בולטת ההשקעה, המחשבה והתכנון על צמיג מתקדם, בטיחותי וכזה שיעשה את עבודתו ללא דופי.

אנחנו עושים הכל על מנת שתגיעו בבטחה.